01/10/2014 |  18:08 | Аутор: РТРС

Куп БиХ: Борац бољи у дербију против Рудара

Крајишки дерби осмине финала Купа БиХ, одигран је у Омарској код Приједора.

Бањалучки Борац славио је резултатом 1:0 против приједорског Рудара. Оба тима су наступала са комбинованим екипама, које су биле својеврсни тест. У равноправној игри током читаве утакмице, Бањалучани су били доминантнији у посљедњих десет минута првог полувремена. Асистенцијом Савића, Јовић је умакао неопрезној одбрани Рудара и у самој надокнади првог полувремена, затресао мрежу противника.

Домаћини су озбиљније запријетили у два наврата, када је у 32. минути са 30 метара, Радоја покушао искористити то што је истрчао Борчев голман Ружић и у 79. минуту далекометном лобом под пречку Ђокића, али нису имали среће као њихов колега из супротног табора. У само мјесец дана, Рудар и Борац, састаће се три пута. Наредна утакмица је у Купу Републике Српске игра се у уторак на истом терену.