22/11/2014 |  22:30 | Аутор: РТРС

Игокеа поражена од МЗТ-а

Кошаркаши Игокее поражени су од екипе МЗТ из Скопља резултатом 76:61 у деветом колу АБА лиге.
Игокеа - МЗТ Скопље - Фото: РТРС
Игокеа - МЗТ СкопљеФото: РТРС

Тим Владе Јовановића претрпио је девети пораз у такмичењу, док је македонска екипа дошла до своје треће побједе.

Игокеа је након слабијег увода дошла до предности од три поена у другој минути (7:4) што је уједно била и једина предност домаћих до краја меча. Гости су у наставку заиграли боље те након прве дионице дошли до предности од седам поена (20:13).

МЗТ је држао ниво игре и у наставку, и крајем друге дионице стиже до 13 поена предности (36:23). Игокеа до краја четвртине смањује предност скопског тима на 40:29.

Трећа дионица није донијела промјену ситуације на паркету, МЗТ је чувао предност, па се у посљедњу дионицу улази при резултату 56:47. Игокеа није показала пуно ни у посљедњој дионици. У посљедњих пет минута губила је и са 16 разлике (65:49). Гостујућа екипа је рутински привела утакмицу крају за коначних 76:61.

Најефикаснији у тиму МЗТ-а био је Стојановаски са 20 поена, три скока и четири асистенције. Лучић је уписао 12, а Симоновски и Маринковић по 12 поена.

Код Игокее бољи од осталих био је Џонс са 11 поена, три скока и пет асистенција,  Драговић и Бунић додали су по девет поена.

У наредном колу Игокеа ће дочекати Цибону, док ће МЗТ у Скопљу угостити Левски.

У раније одиграним мечевима Мега Визура је побиједила у Новом Месту екипу Крке са 80:72, Солнок је на свом паркету био бољи од Задра са 82:81, док је Будућност у Подгорици надиграла Унион Олимпију са 76:61.