latinica  ћирилица
24/11/2014 |  22:25 | Аутор: РТРС

Звезда савладала Цедевиту за девети тријумф

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Загребу Цедевиту резултатом 88:87 у посљедњем мечу деветог кола АБА лиге.

Овом побједом изабраници Дејана Радоњића задржали су максималан учинак у такмичењу, док је Цедевита доживјела трећи пораз.

Црвено - бијели су одлично ушли у меч, повели са 11:0 у четвртом минуту сусрета. Међутим, домаћи кошаркаши улазе у ритам, стижу предност гостију па је прва дионица завршена резултатом 17:17. Играчи Славена Римца настављају доминирати и у 12. минуту стварају четири поена предности (21:17). Звезда је успјела да се врати у вођство (24:23), али загребачки тим до полувремена има два поена предности 38:36. Трећа четвртина протекла је у знаку Звезде. Црвено - бијели у посљедњих 10 минута постигли 31 поен, у 27. минуту су имали предност од девет поена, да би на крају дионице семафор показао 67:57 за играче Дејана Радоњића.  Посљедња четвртина донијела је праву драму, предност Звезде се "топила", а домаћи су у посљедњем минуту прешли у вођство (87:85). Међутим, гости кошевима Цирбеза, и Блажића са линије слободних бацања долазе до велике побједе 88:87.

Најефикаснији у тиму Звезде био је Блажич са 20 поена и једним скоком, Цирбес је уписао 13 поена уз три скока и једну асистенцију, док је је Митровић остварио учинак од 12 поена, 10 скокова и једну асистенцију.

Код Цедевите Пилепић је уписао 21 поен, пет скокова и три асистенције. Билан је додао 13 поена, шест скокова и четири асистенције, а Делас 12 поен, три скока и једну асистенцију.

У наредном колу Црвена звезда дочекује Партизан, док ће Цибона угостити Металац.