latinica  ћирилица
24/03/2024 |  07:04 ⇒ 10:37 | Аутор: РТС

Богдановић двоцифрен у убједљивој побједи Атланте против Шарлота (ВИДЕО)

Кошаркаши Атланта Хокса убједљиво су савладали Шарлот хорнетсе 132:91 у утакмици регуларног дијела сезоне НБА лиге. Три српска кошаркаша била су на паркету, а најуспјешнији од њих био је Богдановивћ са 12 поена.
Богдан Богдановић (Фото: EPA/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK) -
Богдан Богдановић (Фото: EPA/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK)

Хокси су против Хорнетса уписали очекивано лаку побједу, али и прекинули низ од четири узастопна пораза од ове екипе.

Тимови су били у егалу током прве и до половине друге четвртине, а онда је Атланта серијом поена брзо стекла двоцифрену предност која је до полувремена нарасла на великих плус 21.

Шарлот је покушао да узврати, низом добрих напада смањили су заостатак на минус 10, али је то све што је гостујућа екипа показала.

Атланта је брзом серијом вратила предност са полувремена, а потом је наставила да је повећава до самог краја меча, па су тако утакмицу завршили са максималним 41 поеном више од ривала.

У екипи Атланте истакао се Дежонте Мари са 28 поена, Бруно Фернандо додао је 25, 20 је убацио Герисон Метјуз, док је Капела убацио 12.

Богдан Богдановић је утакмицу завршио са такође 12 поена, док је ухватио три скока и подијелио шест асистенција, а из игре шутирао добрих пет од 10.

У тиму Шарлота једини видно расположен био је Бриџис са 27 поена.

Василије Мицић је за 29 минута на паркету убацио осам поена, ухватио три скока и поделио шест асистенција шутирајући три од 10 из игре.

Алексеј Покушевски добио је 24 минута игре, које је искористио да убаци девет поена, ухвати пет скокова, подјели четири асистенције и украде двије лопте, шутирајући два од четири из игре.