latinica  ћирилица
05/05/2024 |  10:25 ⇒ 10:32 | Аутор: ТАНЈУГ

Меси остварио пет асистенција на мечу са Њујорком, оборио рекорд МЛС лиге (ВИДЕО)

Фудбалери Интера победили су јутрос на свом терену екипу Њујорк Ред Була резултатом 6:2 у мечу МЛС лиге.
Лионел Меси (Фото: EPA-EFE/CJ GUNTHER) -
Лионел Меси (Фото: EPA-EFE/CJ GUNTHER)

Фудбалер Интера Лионел Меси бриљирао је на овој утакмици, пошто је забиљежио пет асистенција и једном се уписао у листу стријелаца.

Меси је постао први играч у историји МЛС лиге са пет асистенција на једном мечу. Он је уједно постао и први фудбалер у историји МЛС лиге, који се уписао у стријелце на шест узастопних утакмица.

Аргентински фудбалер је на мечу са Њујорк Ред Булом постигао гол у 50. минуту.

Луис Суарез је на овом мечу остварио хет-трик, пошто се уписао у стријелце у 69, 75. и 81. минуту. Матијас Рохас је постигао два гола и то у 48. и у 62. минуту.

Код гостију, у стријелце су се уписали Данте Ванзеир у 30. минуту и Емил Форсберг из пенала у седмом минуту надокнаде времена.

Интер је први на табели Источне конференције МЛС лиге са 24 бодова, а у наредном колу гостоваће Монтреалу.

Њујорк је на четвртој позицији Истока са 17 бодова, а у наредном колу МЛС лиге играће на свом терену са екипом Њу Ингланд револушн.

- Меси није човјек, највећи је свих времена. Рекорди постоје да их Меси обори - саопштила је МЛС лига.